Kategori II - tävlande i grupp

American Curl , La Perm , Maine Coon , Neva Masquerade , Norsk Skogskatt , Sibirisk Katt , Turkisk Angora
___________________________________________________________________________

Ajca's

Sibirisk katt

Camilla Asper

Sölvesborg

0701-499343

camillastrand@msn.com

 

______________________________________

SE*Amadelis

Sibirisk katt

Madeleine Olsson

Höllviken (Skåne)

molsson098@gmail.com

Tel:0703-450854

 

________________________________

SE*Arneks

Norsk Skogkatt

Lisbeth Arnfell

Vellinge

0736-87 74 75

woxi@live.se

www.arneks.se

 

_______________________

Big Lynx's

Maine Coon

Johanna Junemalm

Knislinge

0709988559

j.junemalm@hotmail.se

www.biglynxs.se

 

 

___________________________________

S*Earth Angel's

Norsk skogkatt

  • Diplomerad uppfödare

Anette Karlsson

Anderslöv

0410-20251, 0736-672822

earthangels@passagen.se

 

 

_____________________________

S*Felis Ultima

Norsk Skogkatt

Anna Lundberg

Ljungbyhed

070 22 64 103

annalundbergs@telia.com

www.felisultima.se

 

________________________________

S*Flowercoon´s

Maine Coon

 

Marita Bergström

 

Hässleholm ( Norra Skåne)

 

0709 – 58 43 05

 

flowercoons@telia.com

 

http://flowercoons.weebly.com/

 

 

_________________________________

S*Flying Eagle's

Maine coon

Janet Ericsson

Bromölla

0456-26868

janet-e@tele2.se

www.flyingeagles.se

 

_____________________________

Furumogården´s

La Perm

Lina Idh

Sölvesborg

0706- 699749

lina@furumogarden.se

Furumogarden.se

 

________________________________

SE*Gislövs

Sibirisk katt

Ann Bäckdal & Håkan Löfgren

Trelleborg

070-615 25 62

ann_baeckdal@hotmail.com

www.facebook.com/groups/1699494973613718 

 

__________________________________

SE*Golden Shades

MCO

Jeanette Olsson

Bromölla

0734-233145

jeanette@goldenshades.se

www.goldenshades.se

 

__________________________________

SE*Lillagården`s

Sibirisk katt

Åsa Bengtsson
Kyrkhult
0454-46766, 0709-626536

asa.bengtsson@oktv.se

www.lillagården.se

 

____________________________

S*Löddeskogen's

Maine coon

Karin Sommer

Löddeköpinge

046-713255

karin@loddeskogen.com

www.loddeskogen.com

 

 

_______________________________

S*Mirror

La Perm

  • Diplomerad uppfödare

Lina Fransson

Vankiva

Tel : 073-0206688

www.mirrorslaperm.webs.com

 

___________________________

 

S*Pax'

Norsk skogkatt 

Charlotta Handler och Jörgen Frithiof

Skurup

0411-39133

paxcats@telia.com

www.paxnfo.com

______________________________

S*Pelumi's

Maine Coon

Maja Bencic-Serdar

Höör

0767961405

pelumismainecoons@gmail.com

www.pelumis.com


____________________________

S*Säterjäntan's

Norsk skogkatt

  • Diplomerad uppfödare

Irene Jönsson

Killeberg

0479-91005

irene@saeterjentan.com

www.saeterjentan.com

______________________________

S*Tunsji's

Sibirisk katt

Marianne Engström & Kim Thodenius

Malmö

0735-250548

info@tunjis.se

www.tunjis.se

______________________________

S*Zaribs

Sibirisk katt

Inger Berger

Ystad

0411-552110, 0707-622270

inger-b@hotmail.com

www.zaribs.se

___________________________

S*Ägirs Hus

La Perm

  • Diplomerad uppfödare

Jenny och Ida Ägirsdotter

Trelleborg

0410-42694

jenny@agirshus.com

s.agirshus.com

 

____________________________________

Denna hemsida är skapad i anySite